Škodu nezjistí, kdo se pojistí

Kategorie: Články
Zveřejněno: čtvrtek 6. prosinec 2018 7:17
Napsal admin

I tak by se dala nazvat změna oblíbené pojistky na blbost. Pojistná částka nebyla léta valorizována a platy za ty roky vzrostly o nějakých 20%. Z toho důvodu byly jednotlivé částky o těch 20 procent navýšeny a nepatrně vzrostly i částky na pojištění. S naším příspěvkem je to únosné a vidina úhrady až 4,5 násobku hrubé mzdy přesvědčí i váhající. Navíc byly ve prospěch našich členů upraveny i podmínky pojistného a rozšířeny o plnění i nemajetkové újmy. Tedy škody, která vznikne výjezdem vyšetřujících orgánů atd. Upozorňuji, že se však nevztahuje na pokuty. Podrobnosti najdete zde.

I tato informace zazněla na posledním jednání ZV.

Zbytek informací ze ZV a něco navíc najdou naši členové pod odkazem ZV REPORT

Anketa ke kolektivce SŽDC

Kategorie: Články
Zveřejněno: úterý 9. leden 2018 16:47
Napsal Jožka Hlaváček

Našich členů ze SŽDC jsem se zeptal, zda by souhlasili s podpisem PKS, pokud by zaměstnavatel nabídl minimální navýšení, případně jednorázovou odměnu do prosincové výplaty jako u ČD Cargo, nebo zda zastávají můj názor na využití všech možností, které nám dává Zákon o kolektivním vyjednávání, tedy zda v konečné fázi podpoří případnou stávku. A protože reakce odpovídaly náladě ve firmě, a protože se mi jejich odpovědi líbily, nenechám si je pro sebe.

Číst dál: Anketa ke kolektivce SŽDC

Změny PKS ČD 2017/2018

Kategorie: Články
Zveřejněno: pátek 22. prosinec 2017 7:12
Napsal admin

Kolektivní smlouva ČD, a.s. na rok 2018 podepsána!!!

Dnešní den, tj. 21. 12. 2017 se sešli zástupci zaměstnavatele a všech odborových centrál působících u ČD, a.s., aby se pokusili odstranit poslední rozporný bod kolektivního vyjednávání – stanovení nárůstu tarifních mezd. Obě smluvní strany deklarovaly připravenost sdělit konečná stanoviska k řešení dané problematiky.

 Zástupci zaměstnanců v úvodu opět upozornili zaměstnavatele na současnou atmosféru ve společnosti, kdy občané ČR (železničáře nevyjímaje) -  pod vlivem populistických prohlášení velké části politického spektra, tentokrát hlasitě projevili požadavek na naplnění slibů. Opět se však většinou dozvídají, že mají mít rozum a přísliby platí jenom pro některé. Jak je  v naších krajích zvykem, ti co to způsobili, čekají v pozadí na dopady a mezitím udělují „císařské rady“ manažerům firem (především jimi ovládaných společností). Zřejmě jim vůbec nevadí, že této situace často využijí ničeho se neštítící „predátorské“ firmy, které za účelem rychlého zisku přetahují zaměstnance na vidinu krátkodobých výhod, aby jim po krátké době sdělily, že je nepotřebují. Mezitím se solidní firmy potýkají s nedostatkem zaměstnanců.

Číst dál: Změny PKS ČD 2017/2018