Usnesení mimořádného jednání Ústředí OSŽ ze dne 1. 11. 2019

Kategorie: Články
Zveřejněno: pátek 1. listopad 2019 15:28
Napsal admin

Ústředí OSŽ po vyhodnocení aktuální situace a s odvoláním na Usnesení VII. Sjezdu OSŽ prohlašuje, že je připraveno důsledně hájit existenci „režijních“ jízdních výhod ve vlacích ČD s využitím všech dostupných prostředků, tj. v krajním případě i za cenu porušení sociálního smíru.

Ústředí OSŽ:
- ustavuje stávkový výbor složený z členů Představenstva OSŽ,

- v případě, že „režijní“ jízdní výhody ve vlacích ČD objednávaných Jihomoravským krajem nebudou vyřešeny podle platné právní úpravy a v duchu Memoranda o udržení sociálního smíru na železnici v souvislosti s řešením problematiky jízdních výhod ze dne 4. 12. 2017, zmocňuje stávkový výbor k vyhlášení stávkové pohotovosti a k provedení všech potřebných kroků k přípravě stávky, která by se týkala vlaků ČD objednávaných Jihomoravským krajem,

- ukládá předsedovi OSŽ a 1. místopředsedovi OSŽ pokračovat v jednání s ČD, MD ČR a Jihomoravským krajem za účelem uspokojivého dořešení problematiky jízdních výhod ve vlacích ČD objednávaných Jihomoravským krajem,

- ukládá předsedovi OSŽ a 1. místopředsedovi OSŽ jednat ve věci ve spolupráci s ostatními odborovými organizacemi působícími na železnici.
 

Usnesení Ústředí OSŽ ze dne 1. 4. 2019

Kategorie: Články
Zveřejněno: pondělí 1. duben 2019 17:08
Napsal admin

Vážené kolegyně a kolegové

zpravidla na našich stránkách nenajdete převzaté texty, nicméně závažnost situace ospravedlňuje výjimku.

Usnesení Ústředí OSŽ ze dne 1. 4. 2019

Číst dál: Usnesení Ústředí OSŽ ze dne 1. 4. 2019

Tož takové trochu vánoční bilancování . . .

Kategorie: Články
Zveřejněno: sobota 22. prosinec 2018 14:23
Napsal admin

Moji milí, dovolte ně, abych s blížícíma sa Vánocama a koncem roku 2018 tak trochu vzpomněl na to, co nám ten rok donésl.
Napřed sa teda, s dovolením, budu trochu věnovat svojí osobě, abych uvédl na pravú míru nekeré nezmysle, keré sa ohledně mňa šířijú. Nedávno sem sa dozvěďél, že od vás odcházám pryč. Také blbosti sem zaregistrovál už nekolikkrát předtým, ale fčil sa ně na to ptali aj ludé, od kerých bych to ani tak moc nečekál, protože ňa znajú. Dokonca ně upřesňovali, kam že to vlastně odcházám a gdo bude místo mňa. Fšecko zaručené zprávy. Akorát v detailoch sa lišily. Praha, Brusel, Bílý barák . . .. S prominutím, kravina . . . Nikdy sem ani myšlenkú nechtěl od vás odejít, né tak abych to vyslovil nahlas. Zvlášť v době, jaká fčil je, bych nikam neutékl. A dosť k temu . . .
No a fčil už budu teda bilancovat. Šak je aj co.

Číst dál: Tož takové trochu vánoční bilancování . . .

Škodu nezjistí, kdo se pojistí

Kategorie: Články
Zveřejněno: čtvrtek 6. prosinec 2018 7:17
Napsal admin

I tak by se dala nazvat změna oblíbené pojistky na blbost. Pojistná částka nebyla léta valorizována a platy za ty roky vzrostly o nějakých 20%. Z toho důvodu byly jednotlivé částky o těch 20 procent navýšeny a nepatrně vzrostly i částky na pojištění. S naším příspěvkem je to únosné a vidina úhrady až 4,5 násobku hrubé mzdy přesvědčí i váhající. Navíc byly ve prospěch našich členů upraveny i podmínky pojistného a rozšířeny o plnění i nemajetkové újmy. Tedy škody, která vznikne výjezdem vyšetřujících orgánů atd. Upozorňuji, že se však nevztahuje na pokuty. Podrobnosti najdete zde.

I tato informace zazněla na posledním jednání ZV.

Zbytek informací ze ZV a něco navíc najdou naši členové pod odkazem ZV REPORT

Anketa ke kolektivce SŽDC

Kategorie: Články
Zveřejněno: úterý 9. leden 2018 16:47
Napsal Jožka Hlaváček

Našich členů ze SŽDC jsem se zeptal, zda by souhlasili s podpisem PKS, pokud by zaměstnavatel nabídl minimální navýšení, případně jednorázovou odměnu do prosincové výplaty jako u ČD Cargo, nebo zda zastávají můj názor na využití všech možností, které nám dává Zákon o kolektivním vyjednávání, tedy zda v konečné fázi podpoří případnou stávku. A protože reakce odpovídaly náladě ve firmě, a protože se mi jejich odpovědi líbily, nenechám si je pro sebe.

Číst dál: Anketa ke kolektivce SŽDC

Změny PKS ČD 2017/2018

Kategorie: Články
Zveřejněno: pátek 22. prosinec 2017 7:12
Napsal admin

Kolektivní smlouva ČD, a.s. na rok 2018 podepsána!!!

Dnešní den, tj. 21. 12. 2017 se sešli zástupci zaměstnavatele a všech odborových centrál působících u ČD, a.s., aby se pokusili odstranit poslední rozporný bod kolektivního vyjednávání – stanovení nárůstu tarifních mezd. Obě smluvní strany deklarovaly připravenost sdělit konečná stanoviska k řešení dané problematiky.

 Zástupci zaměstnanců v úvodu opět upozornili zaměstnavatele na současnou atmosféru ve společnosti, kdy občané ČR (železničáře nevyjímaje) -  pod vlivem populistických prohlášení velké části politického spektra, tentokrát hlasitě projevili požadavek na naplnění slibů. Opět se však většinou dozvídají, že mají mít rozum a přísliby platí jenom pro některé. Jak je  v naších krajích zvykem, ti co to způsobili, čekají v pozadí na dopady a mezitím udělují „císařské rady“ manažerům firem (především jimi ovládaných společností). Zřejmě jim vůbec nevadí, že této situace často využijí ničeho se neštítící „predátorské“ firmy, které za účelem rychlého zisku přetahují zaměstnance na vidinu krátkodobých výhod, aby jim po krátké době sdělily, že je nepotřebují. Mezitím se solidní firmy potýkají s nedostatkem zaměstnanců.

Číst dál: Změny PKS ČD 2017/2018