Poznávací zájezd 2021

Kategorie: Volný čas Zveřejněno: pátek 6. srpen 2021 8:19 Napsal admin

Prázdniny sa nám přehúply do druhéj polovičky a já dostávám čím dál víc otázek na letošní poznávací zájezd. Esti bude, kam bude, co bude, jak to bude gdyž bude . . . Akcička bude a naša ZO si vás, aj s našíma zaměstnavatelskýma parťákama z ČD a.s., ČD Cargo a.s., SŽ s.o., DPOV aj Arriva vlaky, dovolí na ten

Poznávací zájezd

pozvat. Co je ale dúležité, ať sa nám to líbí nebo né, mosíme buď do téj doby každý prodělat Covid (špatná varianta), nebo byt očkovaný (lepší varianta) anebo mět PRCtest nejdél 7 dní před odjezdem (to samé co druhá). Nevím, co do téj doby sultán Babišsám, slunko naše jasné a jeho spolupachatelé Havlí, Vojtí a Schillí eště vymyslijú. V každém případě za vás budu odpovídat já, tož si toto ohlídajte, ať néni šmik a nejsu o hlavičku kračí. Dík.
A fčil k věci. Gdyž to dobře pújde a povolené počty návštěvníkú na prohlídky budú v intencách dnešních dní, tož by zme měli začat prohlídkú zámku Austerlitz. Tam sú dva okruhy. Nahoře uvidíte zámecké sály včetně teho, gde byl podepsaný mír po „Bitvě tří císařů“. No néni to pěkné? Věčina z nás byla na Mohyle míru a v přilehlém muzeu, gde sa ukazuje, jak sa válčilo. Ale gde sa podepsal mír, tož to nevím, kolik z vás vidělo. V podzemí je potem taká romantická výstavka že „útrpné právo na Slavkovsku“. Tož mučidla, kati a tak. Tam si veznite na sebe neco teplého, je tam kosa. Rači aj do sebe . . .
Další zastávkú našého putování budú punkevní jeskyně v Moravském Krasu aj s Macochú. Bude zajímavé, esti bude platit na loďkách pravidlo dvoch metrů. To by sa mysím nekeří vézli a nekeří plavali vedle něch. Aj tam bude potřeba neco na zahřátí a neenom pro plavcú.
Ubytovaní budeme v Přibyslavi v hotelu Přibyslav. Aj s polopenzú. Gdyž sem ím napsál, že si večér budeme chtět posedět a béknut u kytary, tož ně sám direktór odepsál, že sa na nás převelice těšijú, že už ím to chybělo wink. Tož aj my na níchlaugh . . .
No a esti ten zeznamovací večúrek ve zdraví přežijem, tož druhý deň vyrazíme směr hrad Ledeč nad Sázavou. Tam sú také dva okruhy. Už sa ale nebude mučit, ale obdivovat hrad, staré hodiny, řemesla a Jaroslava Foglara. No a nebyl by to náš zájezd, abyzme nenavštívili nejaký pivovar. Letos to odnese Rebel v Havlbrodě.
Poslední deň zhlédneme jedno z najvěčích hasičských muzeí v Evropě přímo v Přibyslavi. Tam je stříkaček, budete čubrnět. Potem si eště zajedeme pročistit hlavu do ZOO v Jihlavě (sice zme tam už byli před osmi rokama, ale to pršalo a moc zme z teho neměli). No a pomalučky už zaséj nastane čas na návrat do reality fšedních dní frown.
Zájezd sa uskuteční od štvrtka 23. 9. do soboty 25. 9. 2021. Bus Obadalus bude odjížďat v 7.30 hod. od rampy Veselského nádraží. Cena téjto srandy je 1 700 Kč/os. V ceně je fšecko, o čem sem vám fčil psal. Zájemci, hlaste sa nám na ZV (972 635 435, 35 437, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.) odfčilšku hned teď . . .

S pozdravem: „Změna programu vyhraděná, snáď sa ukáže nepotřebná . . .“
 

Zobrazeno: 94