Cyklovýlet na Pohansko

Kategorie: Volný čas Zveřejněno: čtvrtek 13. květen 2021 12:27 Napsal Jožka Matůšů

Fšecko sa jednú končí, a to aj doba, kdy zme uvázaní doma jak na řetázku a jak vylezem ven, tož mosíme mět náhubky jak nejací čokli. Nebo valíme z práce zrovna dom a nedíváme sa doprava doleva, nedaj Bože nekeho potkat blíž jak na metr. Doma potem hledíme na bednu, nadáváme a poslúcháme Burešovy oslavné sebeódy, jak enom on to fšecko zvládá a že eště nikdy nám nebylo tak dobře jak s ním. A esti je neco špatně, tož si za to možem sami a měli by zme sa stydět. Šak to je na hlavu a proti lidskéj přirozenosti . . . Věřím temu, že už vás to nemože bavit a že ste nadržaní na to vyjét nekam do přírody, vyčistit si hlavu od teho neustálého stresování ze fšeckých stran a aj sa dobře pobavit s kamošama. No a na to je ideální akcička, kerú pro vás děláme každým rokem. A ani tento, zatím eště zkorovený rok néni výjimkú. Dovolte ně teda, abych vás, ménem naší ZO OSŽ ŽST Veselí n. M. – Slovácko a aj ménem, naších chlebodárcú ČD a.s., ČD Cargo a.s., SŽ s.o., DPOV a Arriva vlaky pozval na akcičku, kerú zme letos aktuálně nazvali

Pohanské cyklorapsodie

Sice nevím, co ten název přesně znamená, ale zní to převelice vznešeně. No a má to mysím neco společného s muzikú. Tož tam na tem Pohansku s týma kytarama nejakú rapsodiju možem béknút . . .
Program tehoto bicyklování bude podobný jak dycky. Nebudu vám to psat znova, ale uvidíte fšecko pěkné a zajímavé, co sa dá v končinách okolo Pohanska a po cestě k něm vidět, jako sú např. Lednicko – Valtický areál, Apollo, Hubertek, Dianin chrám, Belvedér, Česko – Slovensko – Rakúské trojmezí, trnéčky aj vinohrady. No a připravte sa psychicky také na to, že vás čekajú aj dva večúrky. Seznamovací a rozlúčkový. O vaše tělesné aj duševní blaho sa budú zaséj starat kluci v akci a splnijú vám, co vám na očách uvidijú a z žaludkú uslyšijú. Najdelší trasa bude tak 67,3 kilásku první deň. Druhý pojedete tak asi 45 km. Teda, gdo bude chtět. Aj na chalupě sa to dá s rukama přečkat . . .

Akcička sa uskuteční 21. až 23. 6 .2021. Odjezd na kolách dňa 21. 6. od Veselského nádraží (před komandem vl. čet) bude, pod vedením zkušeného cyklovúdca Ludvíka Vodného, v 9.06 hod. směr Strážnica, Hodonín, Břeclav, Poštorná. Ubytovaní budeme v rekreačním zařízení Pohansko, keré patří spřátelenému kmeni ZO OSŽ Břeclav a jejích náčelník Karel nás má převelice rád. No a my zaséj jeho. Šak nám to tam, oproti minulým rokom, aj trochu vylepšíl. To šak, nechajte sa překvapit . . . V chalupě je 20 postelí aj s peřinama. Zbytek budeme řešit stanama, ale to sa domlúvíme s každým individuálně. O jídlo a pití bude postarané, hlady a žízňú neumřete.

Cena téjto srandy po příspěvku z FKSP a SF je 400 Kč / os.

Zájemci, hlaste sa nám na ZV ve Veselí (972 635 435, 35 437, mail Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.) najpozdější do 11. 6. 2021.
Gdo si bude chtět nechat odvést věci doprovodným žebřiňákem, nech ích dopraví na ZV do 21. 6. do 9.00 hod.

S pozdravem : „Kurnikšopa Bože daj, ať Korona tahne v háj...

 

 

 

 

 

 

 

 

Zobrazeno: 70