Podzimní Jeseníky 2020

Kategorie: Volný čas Zveřejněno: středa 5. srpen 2020 10:50 Napsal Jožka Matůšů

Gdyž dojde podzim,
hory sa strójí do barevného hávu pestrého jak sukňa španělskéj cigánky, až z teho oči přecházajú. V podzimním období sú hory najkrásnější. To ví každý, gdo už to negdy viděl a zažil. Tož a vy ste to, moji milí, už zažili a nás ste potěšili tým, že ste na to pěli enom chválu. Proto zme sa rozhodli túto akcičku zopakovat aj letos. Myslím tým naša ZO OSŽ ŽST Veselí n. Mor. – Slovácko v holportě s našíma chlebodárcama ČD a.s., ČD Cargo a.s., Správa železnic s.o. a DPOV. Tož nám fčil dovolte, aby zme vás, zaséj po roku, pozvali na putování horama zvanýma od nepaměti

JESENÍKY

Tož a fčil už k věci. Akcička sa uskuteční ve dňoch 5. až 7. 10. 2020 . To je v ten najpěknější podzim. Lóni sice trochu soplilo tož dúfám, že letos nám snáď počasí vyjde. A když né, aj na hotelu je co dělat. Vyjedeme 5. 10. Slováckým expresem (bývalým Šohajem) v 7.12 hod. z Veselí a potem přes Bruntál a Karlovu Studánku. Pěšky potem dojdeme na ubytování ve Sport hotelu Kurzovní, kerý je pod Pradědem. Ubytovaní budeme v pokojách s vlastí sprchú a dokonca aj záchodem. Gdyby teda byla nejaká slota, tož sa na hotelu možete vyšplíchat ve vířivce, vypotit v sauně či zhodit nejaké kilo na posilovacích strojoch či v tělocvičně. V téjto odpočinkovéj zóně sa nacházá aj taký kútek pro malé děcka. Gdo to umí, može si tam zahrát aj ping pong. No a gdo bude chtět, tož sa može nechat aj namasírovat. Masáže sú tam fšelijaké, to už nechám na vaší potřebě a fantazii, gdo si jakú vybere . . .
No a gdyž bude svítit slunéčko, tož je tam hafl fšelijakých turistických stezek a možete sa vydat po keré budete chtět. Účast nám přislíbil aj horský vúdce Jožka Hlaváček, tož ti, co si netrúfajú sami, možú ít s ním. Jeseníky zná jak svoje boty.
Tož a fčil to hlavní. Cena tejto srandy, po příspěvku ze SF a FKSP, dělá 660 Kč / os. Tož, trošku oproti loňsku podražili a navíc eště účtujú rekreační poplatek, kerý dřív neúčtovali. V ceně sú dvě noci a polopenza počínaje večeřú první deň a konče snídaňú poslední deň. No a eště je v ceně aj ten rekreační poplatek. Zájemci, hlaste sa nám na ZV ve Veselí (972 635 435, 35 437, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.) najpozdější do 28. 8. 2020. Termín přihlášek nutné dodržat. No a gdo chce třeba dojét autem, také nám to nahlaste. Kvúli parkovnému.

S pozdravem : „Na podzim oblečú hory kroj barevný, srdéčko zaplesá jak krásný, nádherný . . .“
 

Zobrazeno: 71