Cyklovýlet na Pohansko

Kategorie: Volný čas Zveřejněno: úterý 12. květen 2020 18:33 Napsal Jožka Matůšů

Fšecko sa jednú končí

a to aj doba, kdy zme uvázaní doma jak na řetázku a aj náhubky si k temu eště mosíme sami ušit. Nebo valíme z práce zrovna dom a nedíváme sa doprava doleva, nedaj Bože nekeho potkat blíž jak na metr. Šak to je na hlavu a proti lidskéj přirozenosti . . . Věřím temu, že už vás to nemože bavit a že ste nadržaní na to vyjét nekam do přírody, vyčistit si hlavu od teho neustálého stresování ze fšeckých stran a aj sa dobře pobavit s kamošama. Upozorňuju předem, téma korona a šibování budú přísně zakázané. No a na to je ideální akcička, kerú pro vás děláme každým rokem. A ani tento zkorovený rok néni výjimkú. Dovolte ně teda, abych vás, ménem naší ZO OSŽ ŽST Veselí n. M. – Slovácko a aj ménem, naších chlebodárcú ČD a.s., ČD Cargo a.s., SŽ s.o. a DPOV pozval na akcičku, kerú zme letos aktuálně nazvali

Na kole proti zmagoření

Program tehoto bicyklování bude podobný jak dycky. Nebudu vám to psat znova, ale uvidíte fšecko pěkné a zajímavé, co sa dá v končinách okolo Pohanska a po cestě k něm vidět, jako sú např. Lednicko – Valtický areál, Apollo, Hubertek, Dianin chrám, Belvedér, Česko – Slovensko – Rakúské trojmezí, trnéčky aj vinohrady. No a připravte sa psychicky také na to, že vás čekajú aj dva večúrky. Seznamovací a rozlúčkový. O vaše tělesné aj duševní blaho sa budú zaséj starat kluci v akci a splnijú vám, co vám na očách uvidijú a z žaludkú uslyšijú. Najdelší trasa bude tak 67,3 kilásku první deň. Druhý pojedete tak asi 45 km. Teda, gdo bude chtět. Aj na chalupě sa to dá s klukama v akci přečkat . . .

Akcička sa uskuteční 22. až 24. 6 .2020. Odjezd na kolách dňa 22. 6. od Veselského nádraží (před komandem vl. čet) bude, pod vedením zkušeného cyklovúdca Ludvíka Vodného, v 9.05 hod. směr Strážnica, Hodonín, Břeclav, Poštorná. Ubytovaní budeme v rekreačním zařízení Pohansko, keré patří spřátelenému kmeni ZO OSŽ Břeclav. V chalupě je 20 postelí aj s peřinama. Zbytek budeme řešit stanama, ale to sa domlúvíme s každým individuálně. O jídlo a pití bude postarané, hlady a žízňú neumřete.

Cena téjto srandy po příspěvku z FKSP a SF je 300 Kč / os.

Zájemci, hlaste sa nám na ZV ve Veselí (972 635 435, 35 437, mail Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.) najpozdější do 12. 6. 2020.

Gdo si bude chtět nechat odvést věci doprovodným žebřiňákem, nech ích dopraví na ZV do 22. 6. do 9.00 hod.

S pozdravem : „V téjto zkorovenéj době uděláme radost sobě,
normálně sa pobavíme a aj trochu zapaříme,
nebo teda trochu víc, béknem si aj z plných plic,
z Púlnočního království, gde vládne řepkový stín,
zdrhnem tam co radost dává země krála Miroslava . . .

Zobrazeno: 29