JESENÍKY 2019

Kategorie: Volný čas Zveřejněno: úterý 16. červenec 2019 11:32 Napsal Jožka Matůšů

Gdyž dojde podzim,
hory sa strójí do barevného hávu pestrého jak sukňa španělskéj cigánky, až z teho oči přecházajú. V podzimním období sú hory najkrásnější. To ví každý, gdo už to negdy viděl a zažil. Tož a vy ste to, moji milí, zažili lóni a nás ste potěšili tým, že ste na to pěli enom chválu. Proto zme sa rozhodli túto akcičku zopakovat aj letos. Myslím tým naša ZO OSŽ ŽST Veselí n. Mor. – Slovácko v holportě s našíma chlebodárcama ČD a.s., ČD Cargo a.s., SŽDC s.o. a DPOV. Tož nám fčil dovolte, aby zme vás, zaséj po roku, pozvali na putování horama zvanýma od nepaměti

JESENÍKY

Jak už sem psal lóni, týmto horám dal podzim aj méno. Šak ve staroslověnštině sa podzimu říkalo jeseň. A naši předci byli týma podzimníma horama tak očarovaní, že inačí název ani nepřipadal v úvahu . . .
Tož a fčil už k věci. Akcička sa uskuteční ve dňoch 7. až 9. 10. 2019 . Tož, v ten najpěknější podzim. Volal sem navrch, slíbil nám v ten čas slunéčko, ať si to možeme vychutnat se fšeckým fšady. Snáď to mám u něho dobré, zatým co slíbil, dycky splnil. No, budu sa moset chovat nejak bohulibě, abych si to nerozházal . . . Vyjedeme 7. 10. Slováckým expresem (bývalým Šohajem) v 7.11 hod. z Veselí a potem přes Bruntál a Karlovu Studánku. Pěšky potem dojdeme na ubytování ve Sport hotelu Kurzovní, kerý je pod Pradědem. Ubytovaní budeme v pokojách s vlastní sprchú a dokonca aj záchodem. Gdybych teda zlobil a byla nejaká slota, tož sa na hotelu možete vyšplíchat ve vířivce, vypotit v sauně či zhodit nejaké kilo na posilovacích strojoch či v tělocvičně. V téjto odpočinkovéj zóně sa nacházá aj taký kútek pro malé děcka. Gdo to umí, može si tam zahrát aj ping pong. No a gdo bude chtět, tož sa može nechat aj namasírovat. Masáže sú tam fšelijaké, to už nechám na vaší potřebě a fantazii, gdo si jakú vybere . . .
No a, když sa budu chovat dobře a bude svítit slunéčko, tož je tam hafl fšelijakých turistických stezek a možete sa vydat po keré budete chtět. Účast nám přislíbil aj horský vúdce Jožka Hlaváček, tož ti, co si netrúfajú sami, možú ít s ním. Jeseníky zná jak svoje boty.
Tož a fčil to hlavní. Cena tejto srandy, po příspěvku ze SF a FKSP, dělá 600 Kč / os. V ceně sú dvě noci a polopenza počínaje večeřú první deň a konče snídaňú poslední deň. Zájemci, hlaste sa nám na ZV ve Veselí (972 635 435, 35 437, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.) najpozdější do 30. 7. 2019. Termín přihlášek nutné dodržat. Jo a gdo chce třeba dojét autem, také nám to nahlaste. Kvúli parkovnému.

S pozdravem : „Na podzim oblečú hory kroj barevný, srdéčko zaplesá jak krásný, nádherný . . .“
 

Zobrazeno: 50