Poznávací zájezd 2019

Kategorie: Volný čas Zveřejněno: pondělí 15. červenec 2019 7:03 Napsal Jožka Matůšů

Tož, pravda, v Česku máme fšelijakých moc pěkných českých divú.
Do teho počítám aj Moravu, aby nedošlo k mýlce. Ať už sú to děfčice, pivo, sklo, tvarúžky a já nevím co eště. Máme ale aj také krásné krajinky, keré sa menujú po stejně krásných vzdálených místách. Tož třeba Česká Kanada či České Švýcarsko. Tam sa příroda eště ubránila homo sapiens a dělá radosť fšeckým, keří ju majú opravdu rádi. No a právě do oblasti Českého Švýcarska si vás naša ZO OSŽ ŽST Veselí n. Mor. v holportě s našíma chlebodárcama ČD a.s., ČD Cargo a.s., SŽDC s.o. a DPOV dovoluje pozvat na

Poznávací zájezd

Tož ale nebude to enom České Švýcarsko, bude tam teho víc. To šak čtite.
První deň sa nemožeme moc zdržovat. Do Českého Švýcarska je to od nás fakt pěkný kúsek a aj gdyž nás veze „Schumacher z monopostu Obadalus“ Tonda Obadal, tož to nejakú chvílu potrvá. Takže povalíme, s nejakú čurací zastávkú, až do tých krásných končin. Tož ale bude to stát za to, uvidíte. Šak taký český div, jakým je Pravčická brána, určitě stójí za náštěvu. Hrdě sa tam tyčí od nepaměti a je to najvěčí přírodní skalní brána v celéj Evropě. Nadarmo sem, svojého času, nejezdil snáď najznámější pohádkář (nepočítám eště žijícího, kerý zesumíroval pohádku „Řepka a motýle“, kerú těžko neco překoná) Hans Christian Andersen, aby tu načerpal inspiracu pro svoje dílo. A že sa mu to dařilo, to možete posúdit sami. Až sa téj krásy nabažíme, povozíme sa na lodičkách v Edmundovéj a Divokéj sútěsce.
Tož, trochu sa tam při tých přesunoch aj nachodíme, s tým mosíte počítat. No a potem už nás Tonda zaveze na ubytování do Rybniště, gde je taký penziónek kerý si říká Relax. Ubytovaní budeme v dvoch, tří a štyrlúžkových pokojoch. No a večér, abyzme sa poznali, spácháme zeznamovací večúrek.
Druhý deň sa po snídani pojedeme podívat do Mekky českého sklářství Nového Boru. Chvála bohu, že sa u nás neujaly výrobky súdruhú z NDR a skláři majú „fúrt co žrat“. Šak sklo je taký český poklad a naších sklářú nám závidijú v celém světě. Z tama potem do Děčína prohlédnút si místní zámek s rúžovú zahradú a gdyž vyjde čas, tož aj zoologickú.
No a po rozlúčkovém večúrku sa třetí deň vydáme na zpáteční cestu. Po cestě ale eště navštívíme zámek Lemberk. To je neenom krásný zámek, ale zahrál si aj v nekolika filmoch a pohádkách. Hraběnka Stradová tam eště snáď do dneška spí na nebesách a tajemství staréj bambitky už tam bylo definitivně rozluštěné . . .
Tož a fčil k věci. Zájezd sa uskuteční od pátku 20. do neděle 22. 9. 2019. Odjezd bude od rampy veselského nádraží po šestej hodině ranní (až sa posjížďajú vlaky). Cena, po příspěvku ze SF a FKSP, bude 1 600 Kč /os. V ceně máte bus Obadalus, vstupné, ubytování a polopenzu. Zájemci, hlaste sa nám na ZV ve Veselí ( 972 635 435, 35 437, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.) do naplnění kapacity zájezda. Tož, šup šup.

S pozdravem : „Sú místa na zemi, gde zastavil sa čas, tam jejich majestát očaruje nás . . .“

Zobrazeno: 42