Žalman a spol . . . na Baťáku

Kategorie: Volný čas Zveřejněno: čtvrtek 4. červenec 2019 13:20 Napsal admin

Koukni holka koukni,

kterak jsou mě ztloukli, v tej klášterskéj hospodě a to fšecko pro tebe . . . Tož, moji milí, tyto veršíky napovidajú neco o velikéj lásce, pro kerú stójí za to aj trpět. A napovidajú aj neco o autorovi tých veršíkú, pro kerého sa stala muzika a krásné pěsničky celoživotní láskú a posláním, bez kerého by snáď ani nemohl žit. Dovolte ně teda fčil, aby vás naša ZO OSŽ ŽST Veselí n. M. – Slovácko v holportě s našima chlebodárcama ČD a.s., ČD Cargo a.s., SŽDC s.o. a DPOV pozvala na koncert folkového barda, kerý nás svojú muzikú obšťastňuje už víc jak padesát rokú, spolem s kapelú

Žalman a spol . . .

Tož, na vysvětlenú, ten bard je Pavel Žalman a tá kapela je „a spol“. No a aby to nebylo také jednoduché, tož on sa vlastně ani tak moc nemenuje Žalman, spíš Lohonka. Žalman sa mu začalo říkat pro jeho hlúbavé a negdy aj posmutnělé texty, keré sú ale převelice pěkné. Tož, život néni enom sranda a negdy je potřeba o něm aj přemýšlat. Ty texty vycházajú neenom ze života, ale čerpá inspiracu aj v lidových pěsničkách, keré tak vlastně, v jeho podání, ožívajú podruhéj. A najvíc čerpá z lidovek Jižních Čech.Tož, aby né, šak je to jeho rodná hruda. A my jižané máme k sobě naturelem blízko.

Abych to eště upřesníl, tých padesát rokú nebylo enom s túto kapelú. Začal hrát s legendárníma Minessengrama, spolupracoval aj s Nezmarama a ze súčasnú kapelú hraje od osmdesátých rokú. Šak, chvála bohu . . .

Tož, fčil k věci. Koncert sa uskuteční v pátek 9. 8. 2019 od 20.00 hod. ve Veselí v přístavišti Baťák. Už samo toto prostředí je originální a gdyž eště zahrajú tací muzikanti, tož to bude zážitek jak noha. Cena vstupenky, po příspěvku ze SF a FKSP, je 100 Kč / os. ( plná cena 200 Kč ). Zájemci, hlaste sa nám na ZV ve Veselí (972 635 435, 35 437, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.) nejpozdější do 19. 7. 2019.

S pozdravem : „Zme rádi, Pavle Žalmane, že sa nám téj cti dostane, slyšet legendu folkzpěvákú, to přímo u nás, na Baťáku“

Zobrazeno: 24