Pohansko

Kategorie: Volný čas Zveřejněno: pátek 24. květen 2019 16:36 Napsal admin

Národe bicyklistický, čti fčil tady toto !

Pro převeliký úspěch doložený tisícama děkovných mailú či esemesek (dopisy už dneskaj nikdo psat neumí) sa rozhodla naša ZO OSŽ Slovácko – Veselí nad Moravú v nedílném svazku s našíma chlebodárcama ČD a.s., ČD Cargo a.s., SŽDC s.o. a DPOV zopakovat každoroční túlání na kolách, letos s názvem

Na kole kolem dokola

To proto, že sa sice vyjede z Veselí, ale potom sa budeme motat už enom kolem Břeclavi. Ale tam je tak pěkně, že sa to dá fšecko vidět po roku zaséj. Šak víte, nikdy néni nic úplně stejné. Minule svítilo slunéčko a vypadalo to ináč, než to bude letos třeba v búřce a krupobití. Fšecko má svoje kúzlo . . .

Program tehoto bicyklování bude podobný jak dycky. Nebudu vám to psat znova, ale uvidíte fšecko pěkné a zajímavé, co sa dá v tých končinách a po cestě k něm vidět, jako sú např. Lednicko – Valtický areál, Apollo, Hubertek, Dianin chrám, Belvedér, Česko – Slovensko – Rakúské trojmezí, trnéčky aj vinohrady. No a připravte sa psychicky také na to, že vás čekajú aj dva večúrky. Seznamovací a rozlúčkový. O vaše tělesné aj duševní blaho sa budú zaséj starat kluci v akci a splnijú vám, co vám na očách uvidijú a z žaludkú uslyšijú. Najdelší trasa bude tak 67,3 kilásku první deň. Druhý pojedete 45 km. Ale je možnosť aj přesednút na vlak, kdyby došla kríza. To sa občas také stává aj silným kusom . . .

Akcička sa uskuteční 24. až 26. 6 .2019. Odjezd na kolách dňa 24. 6. od Veselského nádraží (před komandem vl. čet) bude, pod vedením Ludvíka Vodného, v 9.05 hod. směr Strážnica, Hodonín, Břeclav, Poštorná. Ubytovaní budeme v rekreačním zařízení Pohansko, keré patří spřátelenéj ZO OSŽ Břeclav. V chalupě je 20 postelí aj s peřinama. Zbytek budeme řešit stanama, ale to sa domlúvíme s každým individuálně. O jídlo a pití bude postarané, hlady a žízňú neumřete.
Cena téjto srandy po příspěvku z FKSP a SF je 300 Kč / os.
Zájemci, hlaste sa nám na ZV ve Veselí (972 635 435, 35 437, mail Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.) nejpozdější do 18.6.2019.
Gdo si bude chtět nechat odvést věci doprovodným žebřiňákem, nech ích dopraví na ZV do 24.6. do 9.00 hod.

S pozdravem : „Vy slovácké vinohrady, jak je dobře, že ste tady
aj vy, naše trnečky, než pújdete do bečky
na kolách sa podíváme, jaké poklady tu máme . . .“

Zobrazeno: 57