CHICAGO

Kategorie: Volný čas Zveřejněno: úterý 14. květen 2019 14:22 Napsal admin

Existuje také jedno pořekadlo, moji milí.
No a to pořekadlo říká – za fšeckým hledaj robku. Já bych to pořekadlo fčil trochu poopravíl. Za fšeckým hledaj peníze. Aj gdyž v kuse, na kerý vás fčil chce naša ZO OSŽ ŽST Veselí nad Moravú – Slovácko v holportě s našíma chlebodárcama ČD a.s., ČD Cargo a.s., SŽDC s.o. a DPOV pozvat platijú obě verze tehoto pořekadla. Menuje sa to

CHICAGO

a je to satirický muzikál o tem, jak dvě zpěvačky zabily každá svojého manžela, byly za to súzené a potem osvobozené. No, néni to žádná prdel, to sa fakt stalo. Stalo sa to v zemi svobody a neomezených možností. Esti myslíte že u nás, tož ste blízko, ale bylo to přeca enom kúsek dál. Za takú velikú kalužú. Autoři muzikála John Kander a Fred Webb chtěli prstem ukázat na korupcu súdního systému aj médií či na „výrobu“ celebrit, co sú ochotné udělat fšecko, enom aby sa o ních povidalo že celebrita. No a mně sa v téjto chvíli zdá, že aj my sa stáváme takú „zemí neomezených možností“. Teda, enom pro nekerých. Dřív to na dědině bývalo tak, že býl jeden obecní policajt a starosta býl zároveň aj súdcem první instance. No a když sa ludé vadili o gdejakú blbosť a on už teho měl dosť, tož ím otřískal hlavy o sebe, aby došli k rozumu. A nigdo už si nepodávál odvolání k vyšší instanci. To bych chtěl vidět, kolik lidí by dneskaj chodilo s gulama na čelách . . .
No, dneskaj to chodí už ináč. A neenom v téj Americe. Tam byli dycky trochu trefení. Šak tá kočka, co ju dala baba sušit do mikrovlnky a potem sa súdila o veliké peníze za to, že nebylo v návodě napsané, že sa kočky nesmijú sušit v mikrovlnce, by mohla vyprávjat. Teda, už vlastně nemohla.
Dneskaj už aj u nás žijú nekeří podle neomezených možností a nejaká pravda a spravedlnosť sú ím u šosu. Gdyž už ím začíná hořat kúdel u prdele za to, co provédli, tož to svedú na komplot celého světa proti nim a když ani to nepomáhá, tož sa enom tak mírnyx týrnyx vyměňá ti, co o téj spravedlnosti rozhodujú za tých „loajálních“ a je klid po pěšině. No a gdyby už nepomohlo vúbec nic, tož sa poví po americky „sorry jako“, fšecí kradnú a tým sa omlúvijú fšecky nepravosti . . . Tož, to už sem zabrúsil aj tam, kam sem snáď ani púvodně nechtěl. Nejak sa ně ale začalo stýskat po dobách obecních policajtú a starostú súdcú . . .
Fčil zpátky k muzikálu. Néni to žádný laciný kus. Šak získal neenom šest cen Tony, ale jeho filmová verza eště aj šest Oscarú. A to néni málo . . .
No a fčil už vás, mojí milí, zveme do Slováckého divadla v Uherském Hradišti dňa 28.6.2019 od 19.00 hod. abyste zhlédli tento mimořádný kus. Cena vstupenky, po příspěvku ze SF a FKSP, je 210 Kč/os. Zájemci, hlaste sa nám na ZV ve Veselí ( 972 635 435, 35 437, mail Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.). Počet vstupenek je omezený, tož gdo dřív dojde . . .

S pozdravem : „Světe, světe, kam sa řítíš, neco sa ně zdá o řiti . . .“

Zobrazeno: 23