Freddie

Kategorie: Volný čas Zveřejněno: pátek 3. květen 2019 21:08 Napsal admin

Najlepší je Ferda, Ferda, protože Ferda chytrák je . . .
Tož tak začíná pěsnička o Ferdovi Brablencovi, kerý býl naším děckým hrdinú a v téj době býl v děckých očách najuznávanějším Ferdú ze fšeckých Ferdú, co ích enom bylo. No a jak šly roky, začal sem tých Ferdú trochu přehodnocovat. Teda, přehodnocovat, spíš objevovat dalších. No, hlavně jedného. Jak sa ně začaly zapalovat lýtka a děfčice ve mně začaly probúzat také pocity, keré sem předtým neznál, tož ruku v ruce s tým šél aj zájem o muziku. Šak tá k temu zapalování lýtek dycky patřila.
No a v téj době hrálo ve světě fšelijakých moc dobrých kapel. Sice zme ích nemohli vidět úplně naživo, ale, děcka divte sa, v téj době už existovaly kazeťáky a kotúčáky. To už ale zaséj dneska neznáte vy. A tož zme fšelijak pokútně zháňaly nahrávky týchto šúmenú. Pokútně pro to, že sa to moc nelíbilo socialistickéj morálce, kerá měla svojích socialistických šúmenú. No, abych to zkrátil. Nad fšeckýma kapitalistickýma šúmenama vynikal jeden přenádherný hlas. A ten patřil Ferdovi Mercurymu. Tož, kapitalisticky sa teda menuje

Freddie

No a aj gdyž je Freddie už nejaký ten rok v muzikantském nebíčku, jeho hlas je nesmrtelný. A neenom jeho hlas, vúbec jeho život byl fšecko inačí, enom né obyčejný. A to zlákalo aj hollywoodských filmařú a natočili o Freddiem moc pěkný film na kerý sa u nás stály fronty jak ve středu před Kauflandem. A gdo eště Freddieho hlas neznal a ten film zhlédl, mosel si ho zamilovat. Aspoň si teda myslím.
Tož a naši divadelníci neostali v ničem pozadu. To ím slúží ke cti. Divadlo Radka Brzobohatého, společně s kapelú Queenie, nastudovalo muzikál o životě Freddieho a my vás fčil na tento dosť dobrý kus zveme. My jako ZO OSŽ ŽST Veselí n. Mor. – Slovácko, ČD a.s., ČD Cargo a.s., SŽDC s.o. a aj DPOV. Na nastudování tehoto kusa sa podílal aj dlúholetý osobní tajemník Freddieho Peter Freestone. A tož by to mělo byt opravdu tak, jak to bylo ve skutečnosti. Gdo tam fšecko účinkuje si najdite na internetě, to už sa ně sem nevejde.
No a fčil teda k temu. Představení sa uskuteční dňa 21. 6. 2019 od 20.30 hod. v Zámeckém parku ve Strážnici. Cena vstupenky, po příspěvkách ze SF a FKSP, bude dělat 150 Kč za dospělého a 100 Kč za děcka do 15 rokú. Tož ale děcka mosijú byt vaše. Zájemci, hlaste sa nám na ZV ve Veselí (972 635 435, 35 437, mail Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.) najpozdější do 20. 5. 2019.

S pozdravem : „Tož Ti fšecí přejem, Freddie, ať si v nebi dycky redy . . .“

Zobrazeno: 23