Salón vín Valtice

Kategorie: Volný čas Zveřejněno: středa 17. květen 2017 18:16 Napsal Jožka Matůšů

A tož fčil dobrá zpráva pro fšeckých milovníkú dobrého vínka.

Milí naši členi ZO OSŽ Veselí n. Mor. – Slovácko. Protože ste fšecí z Moravského Slovácka, ať už rodáci či náplavy, nebudu vám tu o víně kázat. Šak nekeří z nás sú vínem odkójení a ti co nejsú, tož rozhodně nepijú nejaké sračky pro turistú ze západu naší vlasti, ale gdyž si vínko dajú, tož určitě kvalitní. My vás fčil chceme pozvat na ochutnávku teho najlepšího, co je u nás k mání. No a to najlepší najdete enom ve stáléj degustační expozici nazvané příznačně

Salón vín Valtice

A co nás opravňuje k temu, abyzme Salón vín nazvali tým najlepším? Tož, čtite tady toto. Existuje také vinařské klání, taký košt, gde sa najlepšíma someliérama koštujú výběry vzorkú, keré prošly jako šampióni v oblastních kolách. No a ty najlepší vína sa teprv potom možú přihlási t do klání Salón vín ve Valticách. Tam potom vyberú špičku špiček s titulem „Šampión“ a potem eště „Vítězové kategorie“ a „Najlepší kolekce“. Sto najlepších vín tehoto megakošta je odměněných zlatú medailú. No a právě týchto sto vzorkú, včetně šampióna, je potem přesunutých do stáléj expozice ve sklepě Valtickho zámku, kerá má stejný název jak ten košt – Salón vín.

My vám fčil nabízáme možnost vstupenek do expozice Salónu vín za 250 Kč (plná cena je 499 Kč.) Koštuje sa 150 minut. Gdo si teda bude chtět do Valtic zajét a pokoštovat tých sto špiček (no, esti zvládnete fšecky, potem Pánbú s vama), hlaste sa nám na ZV ve Veselí (972 635 435, 35 437) do 1.6.2017. Na základě vašého zájmu objednáme vstupenky a ty si u nás potom vyzvednete. Expozice je otevřená celoročně mimo ledna, v pondělí je zavříté, út až čt 9.30 – 17.00 hod., pá a so – 10.30 - 18.00 hod., ne – 10.30 až 17.00 hod. Gdyž sa domluvíte a pojede větší grupa, tož ím rači napřed zavolajte na 519 352 744. Ať sú na vás nachystaní. Ináč, v expozici je aj sommeliér, kerý vám řekne fšecko, co eště o víně nevíte.

S pozdravem : „Vínečko bílé, si ně tak milé, vínečko rudé, si stejně dobré, vínečko roséčko, si moje srdéčko“

Zobrazeno: 912